آسفالت از چه چیزی ساخته شده است و چرا کیفیت مواد اهمیت زیادی دارد؟

آسفالت از چه چیزی ساخته شده است و چرا کیفیت مواد اهمیت زیادی دارد؟

آسفالت از چه چیزی ساخته شده است و چرا کیفیت مواد اهمیت زیادی دارد؟

آسفالت یک محلول روسازی پایدار است که از مخلوطی از سنگدانه ها، بایندر و پرکننده ساخته شده است. سنگدانه ها مواد معدنی فرآوری شده مانند سنگ خرد شده، ماسه، شن، سرباره یا مواد مختلف بازیافتی هستند. بایندر برای یکپارچه کردن سنگدانه ها به یکدیگر برای تشکیل یک مخلوط منسجم استفاده می شود. بیشتر اوقات از قیر به عنوان چسب استفاده می شود.

روسازی آسفالتی از چند لایه تشکیل شده است که شامل مواد چسبانده نشده و قیری است که به عنوان پایه بتن آسفالتی ریخته شده در بالا T عمل می کند.

انواع مختلف آسفالت که به بهترین شکل برای نیازهای یک پروژه ایجاد شده است

3 نوع اصلی مخلوط آسفالت وجود دارد: میکس، گرم و سرد. این انواع مختلف را می‌توان برای ایجاد مخلوط‌های متمایز بیشتر و همچنین برای برآورده کردن بهترین نیازهای هدف نهایی یک پروژه، ساخت.

پاسخگویی به نیازهای یک جاده پرترافیک یا یک پارکینگ در شرایط سخت آب و هوایی به محلول مخلوط آسفالت خاص خود نیاز دارد. آسفالت باید بتواند هم سفت و مقاوم در برابر اعوجاج باشد و هم به اندازه کافی انعطاف پذیر و محکم باشد که در برابر ترک خوردگی مقاومت کند. سختی و مقاومت در برابر اعوجاج به آسفالت اجازه می دهد تا بتواند فشار وارده از وسایل نقلیه موتوری را تحمل کند. استحکام خمشی از آسیب ناشی از فشارهای متضاد وارد شده بر آسفالت جلوگیری می کند.

 

اهمیت کیفیت در آسفالت

کیفیت محلول سنگفرش شما مهم است. کیفیت به طور مستقیم بر مدت زمان و میزان مقاومت روکش آسفالت شما در برابر عوامل جوی و استفاده مکرر در طول زمان تأثیر می گذارد. پیمانکاران بزرگ آسفالت همیشه با آخرین پیشرفت‌های فناوری همراه بوده و اقدامات کنترلی با کیفیت بالا را حفظ می‌کنند. این امر ایمنی، کارایی و ارزش را بهبود می بخشد.

به منظور ایجاد آسفالت با بالاترین کیفیت، مدیریت کیفیت جامع از لحظه جمع آوری و پردازش مصالح سنگدانه ها شروع می شود. تمام مصالح انباشته مورد استفاده در محلول های روسازی آسفالت باید بادوام و زاویه دار باشند تا در برابر سایش زودهنگام مقاومت کنند. برای ایجاد سطح بهینه باید از سنگدانه های با اندازه های مختلف استفاده شود و تمام سنگدانه ها باید در برابر استانداردهای مختلف و دقیق برای اطمینان از کیفیت آزمایش شوند.

 

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

کلمه کلیدی خود را وارد کنید